मंगलामा राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड खेलकुद प्रतियोगिता सुरु
काेराेला पोस्ट पुस १५, २०८० आईतबार

म्याग्दी, १५ पुस । मंगला गाउँपालिकाको आयोजनामा चौथो विद्यालय स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड खेलकुद प्रतियोगिता सुरु भएको छ । पालिकाको वडा नम्बर ५ को कैलाशफाँट स्थित खेलकुद मैदानमा सुरु भएको प्रतियोगिताको गण्डकी प्रदेश सरकारका भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था मन्त्री रेशमबहादुर जुग्जालीले उद्घाटन गर्नुभयो। तीन दिनसम्म सञ्चालन हुने प्रतियोगितामा पालिकाका १० वटा माध्यमिक विद्यालयले सहभागिता जनाएका छन् ।

प्रतियोगिताको उद्घाटन गर्नुहुँदै गण्डकी प्रदेश सरकारका भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था मन्त्री जुग्जालीले विद्यालय स्तरमा खेलकुद पूर्वाधार निर्माणका लागि प्रदेश सरकारले प्राथमिकतामा राखेको बताउनुभयो । प्रत्येक विद्यालयमा व्यवस्थित खेलकुद मैदान निर्माण र खेलकुद सामाग्रीको व्यवस्था गर्नुपर्ने उहाँको भनाई थियो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘‘खेलाडी उत्पादन हुने नै विद्यालयस्तरबाट हो । यस्ता प्रतियोगिताले खेल प्रतिभाको पहिचान र क्षमता विकासमा टेवा पुर्याउँछ । त्यसैले विद्यालय स्तरमा खेल पूर्वाधार निर्माण गर्न स्थानीय तह र प्रदेश सरकारले प्राथमिकतामा राखेका छन् ।’’ प्रतियोगितामा प्रथम हुनेले ५० हजार रुपियाँ, रनिङ शिल्ड, ट्रफी, मेडल र प्रमाणपत्र प्राप्त गर्नेछन् ।

दोस्रो र तेस्रो हुनेलाई क्रमश: ३० हजार र २० हजार रुपियाँ पुरस्कारको साथमा ट्रफी, मेडल र प्रमाणपत्र प्रदान गरिने गाउँपालिकाका सूचना अधिकारी राजेन्द्रप्रसाद आचार्यले जानकारी दिनुभयो । छात्र र छात्रा भलिबल, कवड्डी र एथलेटिक्स विधामा प्रतिस्पर्धा गराइने उहाँले जानकारी दिनुभयो ।

गाउँपालिका अध्यक्ष सतप्रसाद रोकाले गाउँपालिकास्तरबाट छनौट हुने खेलाडीहरूले जिल्ला स्तर हुँदै प्रदेश र राष्ट्रिय स्तरमा समेत सहभागिता जनाउनका लागि अनुशासित भएर खेल प्रतिभाको प्रदर्शन गर्न खेलाडीहरूलाई आग्रह गर्नुभएको थियो ।

जिल्ला समन्वय समितिका उप प्रमुख डिलकुमारी खत्री, प्रमुख जिल्ला अधिकारी लक्ष्मण ढकाल र जिल्ला खेलकुद विकास समितिका अध्यक्ष दिनेश केसी लगायतले मन्तव्य राख्नुभएको थियो । प्रतियोगिताको उद्घाटन कार्यक्रममा गाउँपालिकाको केन्द्र बावियाँचौरबाट बाजागाजासहित विभिन्न विद्यालयबाट आएका विद्यार्थीहरूले मार्च पास गरेर कार्यक्रमस्थल पुगेका थिए ।