अन्नपूर्ण हिमालको आरोहण गर्न म्याग्दी आईन कतारकी राजकुमारी आन्थानी
काेराेला पोस्ट फाल्गुन २२, २०७९ सोमबार

म्याग्दी, २२ फागुन । आठ हजार ९१ मिटर अग्लो अन्नपूर्ण हिमाल आरोहणका लागि कतारकी राजकुमार आस्मा आन्थानी म्याग्दी आएकी छन् । आन्थानी हेलिकप्टर मार्फत अन्नपूर्ण गाउँपालिका–३ दानामा आठ हजार मिटर अग्ला विश्वका १४ वटा हिमाल आरोहण गरेर किर्तिमान बनाएका निर्मल पुर्जा (निम्स)ले नेतृत्व गरेको टोलीमा आएकी हुन्।

आठ हजार ९१ मिटर अग्लो अन्नपूर्ण प्रथम हिमाल म्याग्दीको अन्नपूर्ण गाउँपालिका–४ मा अवस्थित छ । इलाईट टे«कीङ कम्पनी मार्फत अल्थानीले अन्नपूर्ण हिमाल आरोहण गर्न आएकी हुन् । काठमाडौबाट अल्थानीको आरोहण टोलीका सदस्यहरु सिम्रिक एयरको हेलिकप्टर मार्फत निर्मल पुर्जाको जन्मथलो अन्नपूर्ण गाउँपालिका–३ दानामा आएका छन् । स्थानीयले किर्तिमानी आरोहरण गर्ने पुर्जा र राजकुमारीलाई स्थानीयल भब्य सम्मान गरेका थिए ।

सगरमाथा, धौलागिरी, कञ्चनजंगा, लोहोत्से, आमादम्बा, मनास्लु, केटु लगायतका हिमालहरुको आरोहण गरिसक्नु भएकी राजकुमारीले आफुलाई अन्नपूर्ण हिमालको आरोहण लगतै अन्य हिमालको समेत आरोहण गर्ने योजना भएको बताईन । यही मार्च महिनामा अन्नपूर्ण आरोहण गर्ने टोलीको लक्ष्य छ । दानाका पर्यटन व्यवसायी इन्द्रसिंह शेरचनले कतारी राजकुमारीको दाना भ्रमण र अन्नपूर्ण हिमाल आरोहणले म्याग्दीको अन्नपूर्ण आधार शिविरको प्रचारप्रसारमा सहयोग पुग्ने बताए ।

सामग्रीहरु हेलिकप्टर मार्फत अन्नपूर्ण आधार शिविर पुगिसकेको छ । सन १९५० को जुन ३ मा फ्रान्सेली नागरिक मौरिज हर्गोजले आठ हजार ९१ मिटर अग्लो अन्नपूर्ण प्रथम हिमालको चुचुरोमा पहिलो पटक पाइला टेकेकी थिईन । पछिल्लो समय अन्नपूर्ण गाउँपालिकासंगै प्रदेश र संघ सरकारले पदमार्ग, चौतारी, ठाटी लगायतको पुर्वाधार निर्माणले अन्नपूर्ण हिमालको बेसक्यामसम्म पुग्न सहज बनाएको छ ।