ओमशान्तिको सभाहल भवन शिलन्यास
काेराेला पोस्ट फाल्गुन ९, २०७९ मंगलबार

बेनी, ९ फागुन । म्याग्दीको बेनीमा योग सभाहल निर्माण शुरु भएको छ । गण्डकी प्रदेश सरकारको सहयोगमा ब्रह्मकुमारी ईश्वरीय विश्व विद्यालयले बेनी नगरपालिका–७ मा भवन निर्माण शुरु गरेको हो । भवनको मंगलबार गण्डकी प्रदेशसभा सदस्य हरि बहादुर भण्डारीले शिलन्यास गर्नुभयो । भवन निर्माणका लागि प्रदेशको सामाजिक विकास मन्त्रालयले चालु आर्थिक वर्षमा रु. १३ लाख र पर्यटन मन्त्रालयले रु. ५ लाख बिनियोजन गरेका छन् ।

“योग, ध्यानको माध्यमबाट तनाव व्यवस्थापन र स्वास्थ रहनका साथै संस्कारयुक्त नागरिक तयार पार्न मद्दत पुग्छ,” सांसद भण्डारीले भन्नुभयो “योग सभाहल निर्माणलाई पूर्णता दिन थप बजेटका लागि पहल गर्छु ।” २२ फिट लम्बाई र ३८ फिट चौडाईको एक तले भवन निर्माणका लागि रु. २२ लाख लागत अनुमान गरिएको छ । ब्रह्मकुमारी ईश्वरीय विश्व विद्यालयले दुई वर्षअघि करिब रु. तीन करोडमा भवन सहित जग्गा खरिद गरेको थियो ।

चन्दा र सरकारी निकायको सहयोग जुटाएर राजयोग सभाहल निर्माणलाई पूर्णता दिने विद्यालयकी सञ्चालिका रिनाले बताउनुभयो । बेनीमा योग, ध्यानका लागि उपयुक्त पूर्वाधार नभएकाले सामाजिक उपयोगको उद्देश्यले भवन बनाउन लागेको उहाँले बताउनुभयो ।

बेनी नगरपालिकाका प्रमुख सुरत केसीले सकारात्मक सोचको विकास गराउन योग र ध्यानको आवश्यकता रहेको बताउनुभयो । परिवर्तनको शुरुवात आफैबाट गर्नुपर्ने उहाँको भनाई थियो ।

नगर उपप्रमुख ज्योती लामिछाने, गण्डकी प्रदेशसभाका निवर्तमान सदस्य विनोद केसी, नगर कार्यपालिका सदस्य सृजना श्रेष्ठ लगायतको उपस्थिति रहेको कार्यक्रममा ब्रह्मकुमार राजु घलेले सकारात्मक सोच सम्बन्धी प्रवचन गर्नुभएको थियो ।