cheap nhl jerseys
नेताहरु वडातहमा आफ्नो पक्षका प्रतिनिधि छान्नमा सक्रिय « Koralapost
नेताहरु वडातहमा आफ्नो पक्षका प्रतिनिधि छान्नमा सक्रिय
Koralapost भाद्र १७, २०७८ बिहीबार


म्याग्दी, १७ भदौ ।नेपाली काँग्रेसको आसन्न १४ औं महाधिवेशनकोे मिति नजिकिएसंगै नेपाली कांग्रेस म्याग्दीको सभापतिमा आधा दर्जन नेताहरु आंकाक्षि रहेका छन् । पार्टीको १४ औँ महाधिवेशनको मिति नजिकिदै गएको वडा तहबाट अधिवेशनको सुरुवात हुन लागेपछि आफ्नो पक्षका कार्यकर्ताहरुलाई प्रतिनिधिमा जिताएर ल्याउनमा सक्रिय भएका छन् ।

कांग्रेसको केन्द्रिय निर्वाचन कार्यतालिकाअनुसार १८ भदौ १८ गतदेखि एक संघीय, दुई प्रदेश निर्वाचन क्षेत्र, ६ स्थानीय तह र ४५ वटा वडा रहेको म्याग्दीमा आगामी असोज पहिलो साताभित्र काँग्रेसले नयाँ नेतृत्व छान्न नेताहरु जिल्लादेखि वडासम्म दौडधुप गरिरहेका छन् । काँग्रेसले गाउँ÷नगरको भदौ २८ गते, प्रदेश निर्वाचन क्षेत्रमा असोज १ गते र एक निर्वाचन क्षेत्र रहेका जिल्लाको असोज ५ गते अधिवेशनको कार्यतालिका बनाएको छ ।

म्याग्दीमा तोकिएका जिल्ला मुख्य निर्वाचन अधिकृत निरञ्जनराज भण्डारी निर्वाचन सामाग्री सहित जिल्लामा आएर आबश्यक तयारी सुरु गरेका छन् । म्याग्दी काँग्रेसले वडा अधिवेशनको निर्वाचनका लागि नेपाल शिक्षक संघमा आबद्ध शिक्षकहरुलाई परिचालन गरेर वडामा तयारी सुरु भैसकेको जिल्लाका सह–सचिव भरत रकाले जानकारी दिए ।

केन्द्रबाट क्रियाशिल सदस्यता टुगीएर आइसकेको छ, मुख्य निर्वाचन अधिकृतले वडामा परिचालन हुने शिक्षकहरुलाई आबश्यक प्रशिक्षण र सहजीकरण गरेपछि आबश्यक सामाग्री सहित सबै वडामा निर्वाचन टोली परिचालन भइसकेको सह–सचिव रकालले जानकारी दिए । जिल्ला बाहिर रहेका पार्टीका नेताहरु समेत वडा अधिवेशनको लागि गाउँ फर्किएपछि चलहपहल समेत बढेको छ ।वडा तहमा निर्वाचन अधिकृतहरुको टुंगो लगाइसकिएको र उनीहरुलाई पार्टीको जिल्ला नेतृत्व र निर्वाचन अधिकृत मार्फत आबश्यक निर्देशन सहित निर्वाचन सामाग्री सहित परिचालनको तयारी भएको जिल्लाका सभापति खमविर गर्वुजाले बताए । म्याग्दीमा वडा अधिवेशनमा कुल २ हजार ८ सय ३९ जनाले भाग लिन पाउने छन् । काँग्रेसले सार्वजनिक गरेको क्रियाशिल सदस्यता विवरण अुनसार, बेनी नगरपालिकामा १ हजार ५४जना, रघुगंगा गाउँपालिकामा ४२१ जना, अन्नपूर्ण गाउँपालिकामा ३५८ जना, मंगला गाउँपालिकामा ४५९ जना, मालिका गाउँपालिकामा २७७ जना र धवलागिरि गाउँपालिकामा २७९ जना क्रियाशील सदस्य रहेका छन् ।

तीनै तहमा सभापति एक जना, उप–सभापति, सचिब र सह–सचिब दुई÷दुई जना प्रत्येक्ष निर्वाचित हुने र निर्वाचित सदस्यमध्येबाट कोषाध्यक्ष मनोनित गर्ने गरि पदाधिकारीको छनौट गर्ने नयाँ प्रावधान राखिएको छ । वडा अधिवेशनले वडाका ८ जना पदाधिकारी र सदस्य समेत गरि २३ जनाको कार्यसमिति चयन गर्नेछ । त्यसैगरि वडाबाट पालिका, प्रदेश निर्वाचन र जिल्ला अधिवेशन प्रतिनिधिको रुपमा १५ जना र सभापती समेत गरि १६ जनालाई प्रतिनिधिको रुपमा छनौट हुनेछन् । वडाबाट छनौट भएका निर्वाचन प्रतिनिधिहरुले पालिका र प्रदेश निर्वाचन क्षेत्र हुँदै जिल्ला अधिवेशनमा भाग लिने प्रवत्ता अजयमिलन श्रेष्ठले बताए । आगामी नेतृत्वका लागि जिल्लामा स्पष्ट दुई धारमा प्रतिस्पर्धा हुने संकेत देखिएपछि छ ।

काँग्रेसको जिल्ला नेतृत्वमा आधा दर्जनको दावेदारी छ । वर्तमान सभापति खमबहादुर गर्वुजा( खमवीर), निवर्तमान सभापति एवम् संविधान सभा सदस्य रेशमबहादुर बानियाँ, उपसभापति माधवप्रसाद रेग्मी, सचिब मिनबहादुर कार्की, पूर्व सहसभापति नेत्रबहादुर महत, महाधिवेशन प्रतिनिधि चिरञ्जिवी शर्माले सभापतिमा दावि गर्नुभएको छ । यद्यपी अधिवेशनको मिति नजिकिएसंगै सभापतिका आकांक्षिहरुबिचमै पनि छलफल सुरु भएकाले अन्तिममा सहमती नभएमा वर्तमान सभापती गर्वुजा र निवर्तमान सभापति बानियाँको बिचमा मात्रै चुनाब हुनसक्ने आंकलन काँग्रेस नेता तथा कार्यक्रतामा छ । जिल्ला अधिवेशनले जिल्लाको नेतृत्व संगै केन्द्रिय महाधिवेशनको लागि २५ जना महाधिवेशन प्रतिनिधि समेत चयन गर्नेछ ।

सभापति दावेदारहरु मध्ये उपसभापतिमा आउने देखिएको छ। त्यस्तै जिल्लामा सचिवमा पदमा युवाहरुको दावि देखिएको छ। हालका सह–सचिव एवम् युवा नेता भरत रकालले सचिवमा दावि गरेका छन् । उनले जिल्लामा पाटीलाई अघि बढाउन सचिव पद नछोड्ने बताएका छन् । त्यस्तै सचिवमा जिल्ला सदस्य ओम छन्त्यालले दावि गर्दै पाटीभित्र छलफल गरिरहेको जानकारी दिए । कांग्रेसले जिल्लामा नयाँ नेतृत्व चयनका लागि अधिवेशन नजिकिएसंगै नेताहरु वडातहमा आफ्नो पक्षका नेता कार्यकर्ताहरुलाई प्रतिनिधिमा जिताएर ल्याउन आन्तरिक कसरत सुरु गरेका छन् ।